Polski English
W pieluszce - logo
fotografia dziecięca

 

Indywidualne konsultacje
dla fotografów dziecięcych i noworodkowych:
"Fotografia dziecięca i noworodkowa od A do Z"
 

Lokalizacja warsztatów: Studio wpieluszce.pl w Tychach (woj. śląskie)

Najbliższe terminy: odbywają się cały rok (termin ustalany jest indywidualnie)

Koszt uczestnictwa: 1500 pln za 1 dzień konsultacji. Liczba uczestników: 1 osoba.

Czas trwania: 10:00 - 18:00 (w razie potrzeby pracujemy dłużej)
 

fotografia dziecięca - warsztaty

 


Początek warsztatów: proponowana godzina 09:30

- Czym jest fotografia dziecięca i noworodkowa, czyli o czym mówią Twoje zdjęcia? Dowiesz się, na czym polega budowanie przekazu oraz jak podejść do fotografii dziecka, aby umiejętnie połączyć piękno dziecka z otaczającym go światem.

- Kolory w fotografii dziecięcej i noworodkowej. Zdobędziesz wiedzę jakie kolory sprawdzają się w praktyce, a jakich należy się wystrzegać podczas sesji noworodkowej i dziecięcej. Porozmawiamy z jakich kolorów najlepiej na etapie postprodukcji „wycisnąć” najlepsze efekty i dlaczego.

- Faktury i tła, czyli budowanie świadomości scenograficznej. Uświadomisz sobie, jak wielką rolę odgrywają w fotografii dziecięcej tła oraz faktury tkanin, których używa fotograf dziecięcy. Porozmawiamy jak najlepiej dobrać tła, jakich faktur warto używać oraz jak przygotować się do sesji zdjęciowej.

- Gadżety najczęściej wykorzystywane podczas sesji noworodkowej i dziecięcej. Dowiesz się, po co potrzebne są gadżety podczas sesji z dziećmi i z czego warto korzystać podczas swojej pracy. Porozmawiamy jak umiejętnie tworzyć przykaz łącząc tło, światło oraz gadżety podczas sesji dziecięcej i noworodkowej.

- Kilka kluczowych zagadnień dotyczących ustawień aparatu. Zrozumiesz, jak najsprawniej posługiwać się parametrami aparatu, aby unikając wpadek i błędów, zrobić niezapomniane ujęcia dzieci i niemowlaków. Podpowiemy, jakie są najczęstsze błędy fotografa podczas fotografowania dzieci, zarówno tych śpiących jak i biegających podczas sesji zdjęciowej.

- Główne źródła światła i naturalne światło zastane. Poznasz jedno z najważniejszych zagadnień, które dotyczy poprawnego doboru źródła światła podczas sesji. Dzięki temu unikniesz błędów i umiejętnie nauczysz się jak dobierać i miksować różne źródła światła podczas robienia zdjęć.

- Lampy błyskowe i lampy studyjne w fotografii dziecięcej i noworodkowej. Podpowiemy, czy stosowanie lamp błyskowych lub studyjnych podczas fotografowania dzieci jest dobrym rozwiązaniem. Porozmawiamy, jak korzystać z lamp oraz kiedy można stosować je jako jedyne źródło światła. Potrenujesz i zobaczysz, które źródło światła jest najbliższe Twoim gustom i estetce fotograficznej.

Od godziny 11:00 realizujemy sesję zdjęciową z kilkudniowym noworodkiem.

fotografia dziecięca - warsztaty
 

- Najważniejsza jest praktyka. To niewątpliwie najcudowniejsza część warsztatów, gdyż każdy z uczestników może zanurzyć się w świat fotografii z aparatem w dłoniach. Podczas tej praktycznej części warsztatowej wprowadzimy w życie zdobytą wiedzę i spróbujemy razem zrobić niezapomniany portret noworodka. Sesja zdjęciowa, pod naszym czujnym okiem, z małym modelem da Ci możliwość przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę. Zrobione podczas sesji zdjęcia będziemy w dalszej części warsztatów wywoływać i edytować w programie Photoshop. Ważne więc, abyśmy się wszyscy maksymalnie skupili podczas sesji zdjęciowej noworodka.
 

fotografia dziecięca - warsztaty
 

Podczas pracy pamiętamy o krótkiej przerwie obiadowej...

- Poznasz schematy oświetleniowe. To, jak rozświetlisz scenę będzie miało wpływ na przekaz Twoich zdjęć. światło jest jednym z kluczowych zagadnień i jego poprawny schemat podczas sesji ma wpływ na klimat zdjęć. Pokierowanie umiejętne światłem oraz poznanie schematów da Ci większy komfort pracy podczas robienia zdjęć. Ustalimy, które z ustawień są błędne i czego należy unikać fotografując maluchy.

- Omówienie modyfikatorów światła. To zagadnienie nieco techniczne, ale mające wpływ na otrzymywane pliki .raw, a co za tym idzie na końcowy efekt. Stopień zmiękczania światła oraz strumień kierunku światła jest trudną kwestią i zrozumienie głównych modyfikatorów światła da Ci przewagę nad konkurencją.

- Najczęściej popełniane błędy podczas sesji zdjęciowej z dziećmi. Porozmawiamy nie tylko o błędach technicznych, ale także o podstawowych błędach w obszarze obsługi klienta i podejścia do małych modeli. Praca z maluchami jest bardzo specyficznym, ale i słodkim wyzwaniem. Dlatego trzeba uważać w swojej pracy, aby unikać podstawowych błędów i skupić się na osiągnięciu najlepszych efektów i zdjęć.

- Praca z dziećmi podczas sesji. Nieraz spotkasz się w swojej pracy z aktywnymi ruchowo modelami. Znalezienie odpowiedniego sposobu na złapanie kontaktu z małymi modelami jest bardzo ważne i za każdym razem kontakt ten przekłada się na końcowy efekt, czyli zdjęcia. Obszar odpowiedniej współpracy z dziećmi podczas sesji jest bardzo istotną kwestią dla fotografa dziecięcego.


kurs fotograf noworodkowy

 

- Omówienie najpiękniejszych sposobów ułożenia ciał noworodków. Istnieje długa lista ułożeń ciał noworodków. Ustalimy, które ułożenia są obowiązkowe podczas sesji, a z których nieraz warto zrezygnować. Na przykładzie zdjęć ustalimy, jak ułożenie ciała małych modeli musi komponować się z tłem, gadżetami oraz fakturami, które są najczęściej wykorzystywane podczas fotografii noworodkowej.

- Balans bieli podczas sesji zdjęciowej.
Dowiesz się jak rozwiązać odwieczny dylemat związany z nastawieniem poprawnego balansu bieli. Odpowiemy na pytanie, jak zaczynając już od tej nastawy aparatu (Balans Bieli) zacząć pracować nad uzyskaniem jak najpiękniejszego kolor skóry? Nauczysz się, jak dopasowywać odpowiednio balans do źródeł świateł, z których korzystasz podczas sesji.

fotografia dziecięca - warsztaty
 

- Odpowiedni dobór miejsca na sesję. Ustalimy co lepsze: studio, dom czy plener? Jak wykorzystać potencjał pracy w studio? Czy realizowanie sesji zdjęciowej w domu malucha jest dobrym pomysłem? Jakie miejsca wybrać na sesję w plenerze i na co zwrócić uwagę? Czy biznesowo warto zawężać się do realizowania sesji wyłącznie w studio?

- Edycja zdjęć z sesji w programie Photoshop
(laptop mile widziany, ale nie jest konieczny). To bardzo ważny punkt warsztatów. Wywoływanie plików .raw z sesji i dalsza edycja plików .jpg to końcowy i bardzo istotny etap kończenia pracy nad zdjęciem. Presety, akcje, Photoshop, sprawdzone rozwiązania, wartościowe podpowiedzi edycyjne – otrzymasz wszystko, co jest Ci potrzebne do przygotowania pięknych zdjęć dziecięcych. Zrozumiesz, jak krok po kroku stworzyć zdjęcie od momentu otworzenia pliku .raw do momentu zapisania gotowego pliku .jpg do wydruku lub umieszczenia go w internecie.

**************************

Poniżej prezentujemy przykładowe dodatkowe zagadnienia, na których możemy się dodatkowo skupić podczas indywidualnych konsultacji:

- 10 przykazań fotografa dziecięcego. Ustalimy, o naszym należy szczególnie pamiętać przygotowując się do sesji. Zrozumiesz, jak wiele ustaleń jest koniecznych, aby w 100% spełnić oczekiwania rodziców i aby pokrywały się one z Twoją wizją i estetyką fotograficzną.

- Marketing fotografa dziecięcego w skrócie.
Pomimo, iż fotografia dziecięca jest słodka i romantyczna, rynkiem fotografii dziecięcej rządzą twarde prawa rynku. Ustalimy główne, sprawdzone kanały dotarcia do klientów z ofertą fotografii dziecięcej i noworodkowej oraz spróbujemy ułożyć efektywny plan rozwoju Twojego biznesu. Zrozumiesz, jak wielką rolę obecnie odgrywają Social Media w zdobywaniu nowych klientów i małych modeli.

 
fotografia dziecięca - kurs

 

- Zaawansowana edycja zdjęć w Photoshop w powiązaniu z zarządzaniem barwą i profilowaniem sprzętu.


kurs dla fotografa dzieci
 

- Gdzie szukać inspiracji oraz jak rozwijać swój gust fotograficzny. Porozmawiamy, gdzie znaleźć źródła rozwoju i jak nie stać w miejscu. Rozwój gustu oraz estetyki jest bardzo ważnym zagadnienie. Wpływają one na Twoje przyszłe zdjęcia i na sposób, w jaki spojrzysz na swoją fotografię po latach.

Koniec konsultacji indywidualnych planujemy o godzinie 20:00.


ZGŁOSZENIA
NA KONSULTACJE INDYWIDUALNE:
Alina

tel. 600 720 934
e-mail: studio@wpieluszce.pl

Uwaga - podczas spotkania indywidualnego program może ulec zmianie i modyfikacji w zależności od stopnia wiedzy uczestnika oraz od tempa pracy osoby, która się uczy ;)


fotografia noworodkowa

 

© Copyright - wszelkie prawa zastrzeżone: fotografia noworodkowa i dziecięca oraz sesje noworodkowe: Kraków, Katowice, Śląsk