Polski English
W pieluszce - logo

Grupowe warsztaty fotograficzne

fotografia noworodkowa - warsztaty

 

Grupowe warsztaty dla fotografów dziecięcych i noworodkowych organizowane są wyłącznie z Akademią Nikona w całej Polsce. Szczegóły, plan, terminy najbliższych edycji, lokalizacje w całej Polsce znajdziesz na stronie Akademii Nikona: tutaj Warsztaty te dedykowane są wszystkim profesjonalnym fotografom dziecięcym i noworodkowym niezależnie od marki aparatu!

Zakres merytoryczny: zobacz na stronie AkademiaNikona.pl

ZGŁOSZENIA przyjmuje Akademia Nikona: http://www.akademianikona.pl/kontakt/
 

 

fotografia brzuszkowa - warsztaty

 

TYCHY (max. 4 osoby)
Warsztaty organizowane są w studio www.wpieluszce.pl w Tychach na Śląsku.

ZGŁOSZENIA na warsztaty w Tychach przyjmuje: Alina, tel. 600 720 934 lub e-mail: studio@wpieluszce.pl

Najbliższe terminy: 11.03.2019. (poniedziałek)

Koszt uczestnictwa: 690 pln od osoby (cena first minute - rezerwacja dokonana do dnia 20.02.2019.). Regularna cena: 890 pln.

Czas trwania: 10:00 - 17:00.
 

Zakres merytoryczny:

Początek warsztatów: 10:00.

- Czym jest fotografia brzuszkowa, czyli o czym mówią Twoje zdjęcia? Dowiesz się, na czym polega budowanie przekazu oraz jak podejść do fotografii ciążowej, aby umiejętnie połączyć piękno kobiety z jej zmieniającym się ciałem w okresie ciąży.

- Balans bieli w fotografii ciążowej. Zdobędziesz wiedzę jakie kolory sprawdzają się w praktyce, a jakich należy się wystrzegać podczas sesji. Porozmawiamy z jakich kolorów najlepiej na etapie postprodukcji „wycisnąć” najlepsze efekty i dlaczego.

- Faktury i tła, czyli budowanie świadomości scenograficznej. Uświadomisz sobie, jak wielką rolę odgrywają w fotografii brzuszkowej tła, których używa fotograf. Porozmawiamy jak najlepiej dobrać tła, jakich faktur warto używać oraz jak przygotować się do sesji zdjęciowej.

- Gadżety najczęściej wykorzystywane podczas sesji ciążowej i brzuszkowej. Dowiesz się, czy potrzebne są gadżety podczas sesji i z czego warto korzystać podczas swojej pracy. Porozmawiamy jak umiejętnie tworzyć przykaz łącząc tło, światło oraz gadżety podczas sesji.

- Kilka kluczowych zagadnień dotyczących ustawień aparatu. Zrozumiesz, jak najsprawniej posługiwać się parametrami aparatu, aby unikając wpadek i błędów, zrobić niezapomniane ujęcia kobiety w ciąży. Podpowiemy, jakie są najczęstsze błędy fotografa podczas fotografowania.

- Główne źródła światła i naturalne światło zastane. Poznasz jedno z najważniejszych zagadnień, które dotyczy poprawnego doboru źródła światła podczas sesji. Dzięki temu unikniesz błędów i umiejętnie nauczysz się jak dobierać i miksować różne źródła światła podczas robienia zdjęć.

- Lampy błyskowe i lampy studyjne w fotografii ciążowej i brzuszkowej. Podpowiemy, czy stosowanie lamp błyskowych lub studyjnych podczas fotografowania kobiet w ciąży jest dobrym rozwiązaniem. Porozmawiamy, jak korzystać z lamp oraz kiedy można stosować je jako jedyne źródło światła. Potrenujesz i zobaczysz, które źródło światła jest najbliższe Twoim gustom i estetce fotograficznej.

Od godziny 11:00 realizujemy sesję brzuszkową w studio, a jeśli pogoda pozwoli - także i na zewnątrz.

fotografia dziecięca - warsztaty
 

- Najważniejsza jest praktyka. To niewątpliwie najcudowniejsza część warsztatów, gdyż każdy z uczestników może zanurzyć się w świat fotografii z aparatem w dłoniach. Podczas tej praktycznej części warsztatowej wprowadzimy w życie zdobytą wiedzę i spróbujemy razem zrobić niezapomniany portret brzuszkowy. Sesja zdjęciowa, pod naszym czujnym okiem, z kobietą w ciąży da Ci możliwość przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę. Zrobione podczas sesji zdjęcia będziemy w dalszej części warsztatów wywoływać i edytować w programie Photoshop. Ważne więc, abyśmy się wszyscy maksymalnie skupili podczas sesji zdjęciowej.
 

fotografia dziecięca - warsztaty
 

Podczas pracy pamiętamy o krótkiej przerwie obiadowej...

- Poznasz schematy oświetleniowe. To, jak rozświetlisz scenę będzie miało wpływ na przekaz Twoich zdjęć. światło jest jednym z kluczowych zagadnień i jego poprawny schemat podczas sesji ma wpływ na klimat zdjęć. Pokierowanie umiejętne światłem oraz poznanie schematów da Ci większy komfort pracy podczas robienia zdjęć. Ustalimy, które z ustawień są błędne i czego należy unikać fotografując kobiety w ciąży.

- Omówienie modyfikatorów światła. To zagadnienie nieco techniczne, ale mające wpływ na otrzymywane pliki .raw, a co za tym idzie na końcowy efekt. Stopień zmiękczania światła oraz strumień kierunku światła jest trudną kwestią i zrozumienie głównych modyfikatorów światła da Ci przewagę nad konkurencją.

- Najczęściej popełniane błędy podczas sesji zdjęciowej. Porozmawiamy nie tylko o błędach technicznych, ale także o podstawowych błędach w obszarze komunikacji z kobietą podczas sesji. Praca podczas tego rodzaju sesji jest bardzo specyficznym wyzwaniem. Dlatego trzeba uważać w swojej pracy, aby unikać podstawowych błędów i skupić się na osiągnięciu najlepszych efektów i zdjęć.


kurs fotograf noworodkowy

 

- Omówienie najpiękniejszych sposobów ułożenia ciała kobiety "z brzuszkiem". Istnieje długa lista ułożeń ciał. Ustalimy, które ułożenia są obowiązkowe podczas sesji, a z których nieraz warto zrezygnować. Na przykładzie zdjęć ustalimy, jak ułożenie ciała musi komponować się z tłem i stylem zdjęcia.

- Balans bieli podczas sesji brzuszkowej.
Dowiesz się jak rozwiązać odwieczny dylemat związany z nastawieniem poprawnego balansu bieli. Odpowiemy na pytanie, jak zaczynając już od tej nastawy aparatu (Balans Bieli) zacząć pracować nad uzyskaniem jak najpiękniejszego kolor skóry? Nauczysz się, jak dopasowywać odpowiednio balans do źródeł świateł, z których korzystasz podczas sesji.

fotografia ciążowa - warsztaty
 

- Odpowiedni dobór miejsca na sesję. Ustalimy co lepsze: studio, dom czy plener? Jak wykorzystać potencjał pracy w studio? Czy realizowanie sesji zdjęciowej w domu kobiety ciężarnej jest dobrym pomysłem? Jakie miejsca wybrać na sesję w plenerze i na co zwrócić uwagę? Czy biznesowo warto zawężać się do realizowania sesji wyłącznie w studio?

- Edycja zdjęć z sesji w programie Photoshop
(laptop mile widziany, ale nie jest konieczny). To bardzo ważny punkt warsztatów. Wywoływanie plików .raw z sesji i dalsza edycja plików .jpg to końcowy i bardzo istotny etap kończenia pracy nad zdjęciem. Presety, akcje, Photoshop, sprawdzone rozwiązania, wartościowe podpowiedzi edycyjne – otrzymasz wszystko, co jest Ci potrzebne do przygotowania pięknych zdjęć brzuszkowych. Zrozumiesz, jak krok po kroku stworzyć zdjęcie od momentu otworzenia pliku .raw do momentu zapisania gotowego pliku .jpg do wydruku lub umieszczenia go w internecie.
 

fotografia ciążowa - kurs

 

Koniec warsztatów grupowych planujemy o godzinie 17:00.

W przypadku dodatkowych pytań służę pomocą:
Alina
tel. 600 720 934
e-mail: studio@wpieluszce.pl

 

© Copyright - wszelkie prawa zastrzeżone: fotografia noworodkowa i dziecięca oraz sesje noworodkowe: Kraków, Katowice, Śląsk