W pieluszce - logo

Naj pytania

1. Jakiego rodzaju sesje realizujecie?

Fotografujemy dzieci, noworodki oraz mamy w ciąży. Kochamy emocje najmłodszych i szczęśliwych mam. Nasze sesje maluchów podzieliliśmy na: sesje noworodkowe (4-14 dzień życia), niemowlęce (od pierwszego do dwunastego miesiąca życia) oraz dziecięce (od roku wzwyż).

2. Kiedy rezerwować sesję noworodkową oraz brzuszkową?

Najbezpieczniej zarezerwować termin sesji noworodkowej, gdy mama jest jeszcze w ciąży. Jesteśmy świadomi, iż termin porodu może ulec przesunięciu, niemniej już wstępnie mama powinna zarezerwować termin w naszym kalendarzu. Szczęśliwa mama powinna skontaktować się z nami 2-3 dni po urodzeniu malucha, aby ostatecznie potwierdzić termin sesji zdjęciowej. Natomiast sesję brzuszkową najlepiej zrealizować w 5-7 miesiącu ciąży.

3. Kiedy maluch jest gotowy na sesję zdjęciową?

Najbardziej optymalnym czasem dla noworodka na pierwszą sesję zdjęciową to czas pomiędzy 5 a 12 dniem. W tym okresie maluch jeszcze nie cierpi na pierwsze kolki i duuuuuużo śpi, co ułatwia pracę przy układaniu malucha i pierwszych słodkich pozach. Oczywiście zdarzają się także 14-dniowe śpiochy, ale zwykle najlepiej zaplanować spotkanie z nami wcześniej.

4. Kiedy najlepiej zrealizować sesję niemowlęcą?

Najbardziej optymalnym czasem dla niemowlaka to czas gdy już zaczyna siedzieć i interesować się wszsytkim wkoło. Sesję niemowlęcą można oczywiście zrealizować już w drugim miesiącu, ale optymalne efekty uzyskujemy gdy maluch już jest na tyle sprawny, że nie tylko leży i podnosi nieśmiało główkę. Oczywiście, jeśli Rodzicom zależy także na zdjęciach z pierwszych miesięcy życia - nie ma z tym problemu.

5. Ile przeważnie trwa sesja noworodkowa i brzuszkowa?

To bardzo trudne pytanie i czas trwania sesji noworodkowej zależy od kondycji małej modelki lub małego modela. Najczęściej udaje się zakończyć zdjęcia po 4 godzinach spędzonych z maleństwem, przy czym samo fotografowanie trwa krótko. Dużo czasu poświęca się na karmienie, usypianie, przewijanie, układanie oraz tulenie pomiędzy zdjęciami. Dla bezpieczeństwa realizujemy jedną sesję zdjęciową dziennie i prosimy, aby rodzice nie planowali ważnych spraw w tym dniu, gdyż może się zdarzyć, iż sesja będzie trwać nieco dłużej. Wszystkim nam przecież zależy na cudownej i czarodziejskiej pamiątce. Sesja brzuszkowa prezbiega sprawniej i zwykle trwa ok. 3 godzin.

6. Gdzie realizowana jest sesja noworodkowa i brzuszkowa?

Aby sesja dziecka przebiegła sprawnie i dała najlepsze rezultaty zapraszamy najchętniej do studia wpieluszce.pl do Tychów (woj. śląskie). W tym magicznym miejscu mamy wszystko przygotowane tak, aby maluch czuł się bezpiecznie i ciepło. W wyjątkowych sytuacjach realizujemy także sesje wyjazdowe w domu noworodka, przy czym miejsce sesji musi spełniać określone warunki, aby sesja przyniosła oczekiwane rezultaty. Dlatego też najchętniej zapraszamy do nas. Sesje brzuszkowe realizujemy natomiast w naszym studio w Tychach lub w ciepłych miesiącach - w plenerze.

7. Czy maluch musi mieć swoje gadżety i ubranka na sesję zdjęciową?

W wielką starannością i radością kolekcjonowaliśmy gadżety na sesje noworodkowe. Jesteśmy w pełni przygotowani, a półki uginają się od puszystych materiałów i dziecięcych gadżetów. Jesteśmy otwarci na sugestie mam, przy czym naszą mocną stroną są materiały i gadżety często sprowadzane przez nas do Polski z innych krajów, aby uatrakcyjnić nasze zdjęcia.

8. Czy noworodek musi się specjalnie przygotować na sesję?

Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc nam wszystkim w sprawniejszej realizacji pierwszej sesji zdjęciowej noworodka. Po pierwsze, jadąc na sesję, im mniej maluch śpi w samochodzie, tym więcej śpi podczas sesji (co bardzo ułatwia pracę). Po drugie, jeśli mama wspiera się sztucznym mlekiem, dobrze, aby zabrała je wraz z buteleczką na sesję. Maluch najedzony śpi dłużej i rzadziej się budzi. Najczęściej mały model jest karmiony pierwszy raz przed samym rozpoczęciem sesji.

9. Jaka jest temperatura podczas wykonywania zdjęć? Czy maluchowi nie jest zimno?

Zwracamy szczególną uwagę na komfort małego bohatera. Podczas zdjęć temperatura wynosi w studio ok. 28 stopni Celsjusza. Gdy maluch pozuje na golasa używamy dwóch grzejniczków, które cały czas dbają o ciepłą atmosferę.

10. Czy maluch musi mieć swoje ubranka podczas sesji niemowlęcej?

Podczas sesji niemowlęcej (od pierwszego do dwunastego miesiąca życia) używamy swoich gadżetów, niemniej bardzo często wykorzystujemy także eleganckie stroje (bez wzorów), które przynoszą na sesje Mamy. Przed sesją ustalamy szczegóły, aby wspólnie osiągnąć najlepszy efekt i najsłodsze zdjęcia.

11. Kto uczestniczy w sesji zdjęciowej i czuwa nad bezpieczeństwem malucha?

Mali modele wyczuwają każde napięcie. Dlatego tak ważnym jest, aby podczas sesji wraz z noworodkiem było jak najmniej osób. Na sesje zapraszamy zatem maluchy z ich rodzicami, którzy przy dobrej kawie przypatrują się swoim pociechom, a jeśli chcą – dzielnie pomagają w sesji zdjęciowej swojego ukochanego dziecka.

12. Czy mama w ciąży musi się specjalnie przygotować na sesję??

Podczas sesji brzuszkowej używamy swoich strojów i gadżetów, niemniej bardzo często wykorzystujemy także pomysły i stroje, które przynoszą na sesje Mamy. Jesteśmy otwarci na pomysły.